Site Loader

Tarih her zaman sürprizlerle dolu olmuştur. Kimi zaman başımıza gelen zorluklar geçen yılın zorluklarına benzeyebiliyor. Bu zorluklar ilk karşımıza çıktıklarında bizleri fazlasıyla rahatsız edici görünseler de, geçmişe bakıldığında büyük dönüşüm için fırsatlar yarattığı kolaylıkla gözlemlenebilir. Covid-19 salgını bir istisna değildir. Covid-19, sağlık, ekonomi, ticaret, sanayi ve eğitim sektörleri dahil olmak üzere birçok sektörü etkiledi. Eğitim kurumlarının deneyimsizliği, altyapı eksikliği veya pedagojik eksiklikler nedeniyle uzaktan eğitime sorunsuz geçiş yapmakta zorlandılar.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri için çevrimiçi veya karma eğitim modeli yeni bir kavram değildi. Tink, bir kurum olarak kuruluşundan itibaren, bilgi çağında eğitimin zaman ve mekan sınırlaması olmadan sürdürülebileceğini öngördü. Bu öngörüyle, Mart 2020’de hayatımıza giren salgınla birlikte tüm K-12 okullarının uzaktan eğitime geçmeye zorlandığı sırada, çevrimiçi eğitim altyapımızı hızlı ve etkili bir şekilde yapılandırarak salgına hazır hale getirdik. Bununla birlikte, bu geçişi en başarılı şekilde gerçekleştiren okullardan biri olma unvanını kazandık. Soruna anında reaksiyon gösterme ve hızlı karar verme kabiliyetimiz sayesinde Tink, planladığımız takvime uygun olarak uzaktan eğitime başlamış ve sorunsuz şekilde devam etmektedir.

Tink olarak, ortak sorumluluk anlayışına ve herkesin kaliteli eğitime erişim hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu düstur ile tüm derslerimizi Türkçe olarak YouTube kanalımızda canlı olarak yayınlıyoruz. Bu gayretle okulumuz dışındaki 1.789 öğrenciye ulaştık ve Özyeğin Üniversitesi’nin araştırmasında Türkiye’nin sosyal sorumluluk bilinci en yüksek okulu seçildik. Aynı zamanda bu yaklaşım kurucumuz Zeynep Dereli’ye yılın kadın girişimcisi ödülünü kazandırdı. 

Tüm desteğiniz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.