Site Loader

Uzaktan Eğitime 31 Mayıs’a kadar devam ediyoruz. Biz eğitimciler bu süreçte çocuklarımızın akademik öğrenime devam etmelerini en kritik konu olarak değerlendiriyoruz.

ÇOCUĞUMUZU OKULA YOLLAMALI MIYIZ?

Ancak birçok konuda da belirsizlik sürüyor. Okullar 1 Haziran’da açılırsa ve sınıfta kalma yoksa öğrenciler devamsızlıktan kalır mı? LGS 7 Haziran’da mı olacak? Çocuğumuzu okula yollamalı mıyız?

ÖĞRETMENLERE PROFESYONEL DESTEK

Uzaktan eğitimin verimli olması için öğretmenlerimize profesyonel destek sunulması, öğretmenlerimizin iyi olmalarının sağlanması, COVID-19’dan etkilenmiş öğretmenlerimizin tedavilerinin sağlanması, kriz süresince MEB tarafından müfredat önceliklerinin tespit edilmesi gerekmektedir.

Bağımsız çalışma becerileri eksik olan çocuklarımızın desteklenmesi, çocuklarımızın iyi olma halinin sağlanması, çocuklarımızın öğrenmelerinin değerlendirilmesinin sürdürülebilmesi (online sınavlar), çocuklarımızın mezuniyet ve sınıf geçme durumlarının revize edilmesi lazımdır.

ÖĞRENCİLERE DESTEK

COVID-19’dan etkilenmiş ebeveyni olan öğrencilerimize ek pedagojik destek sağlanması, öğrencilerimize diğer sosyal hizmetlerin ulaştırılmasının sağlanması ve ailelere veya çocuklara bakan kişilere uzaktan eğitim konusunda özel eğitim ile destek verilmesi önemlidir.

Siz çocuğunuzu Haziran’da okula yollayacak mısınız?

#covid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.