Site Loader

Eğitim, uzaktan eğitim, uçtan uca online eğitim, yeni nesil eğitim yaklaşımları, inovasyon kültürü, networking, teknoloji okur yazarlığı, Türkiye’nin eğitim politikaları, gelecekte ihtiyaç duyacağımız yetkinlik ve beceriler gibi kavram ve konular üzerine sohbet ettik.

Sevgili Zeynep Dereli kendi kariyer hikayesinin yanı sıra aktif siyasete girme yolculuğunu ve sebeplerini de aktardı yayın sırasında.

Özellikle tutkuları, hedefleri ve onu her gün yataktan kaldıran yaşam amacına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bu keyifli sohbette,

– Eğitimde teknoloji ve insan odağına

– Uzaktan eğitim, uçtan uca online eğitim, dijital eğitim kavramlarına,

– Kadın girişimciliği ve liderliği üzerine

– İnovasyon ve networking kavramlarının bugün ve gelecek dünyasındaki önemine,

– Eğitimin tesis pazarlama işi olmadığına

– Eğitimin ideoloji maşası olarak kullanılmaması gerektiğine

– Çocuklarımızı gelecekte hangi alanlara kanalize etmeli ya da etmemeli sorularına

– Aktif siyaset ve/ya sivil toplum örgütlerinde rol alıp almama konusuna

– Türk eğitim sisteminin bugün sahip olduğu seviyeye, bu seviyenin nasıl ileriye taşınabileceğine

– Kutuplaşmanın ve şeffaflıktan yoksun iklimlerin neden verimsiz olduğuna ve daha pek çok konuya dair fikirlerimizi paylaştık.

Eğitimciler, öğrenciler, öğretmenler, veliler, siyasiler, kısacası toplumun hemen her kesimi için son derece faydalı bir sohbet olduğuna inanıyorum.

Çocuklarının geleceğini ve ülkemizin eğitim sistemindeki kalitesini kendine dert edinmiş dostlarımız için de önemli bir zihin açıcı sohbet olduğunu düşünüyorum.

İnsan, eğitim, teknoloji, iletişim, inovasyon, networking kavramları üzerine ilgi duyanlar için keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.